17.3.2020
Jak pielęgnować suchą skórę dłoni?
Produkty

Jak pielęgnować suchą skórę dłoni?

by Indigo Nails
3 min. czytania

O dłonie musi dbać każdy. Stanowią one część naszego wizerunku – coś co podlega ocenie na podczas budowania pierwszego wrażenia. W trosce o wasz komfort przygotowaliśmy krótki poradnik, jak zadbać o skórę dłoni.

Czym jest sucha skóra?

Zaczyna się od uczucia dyskomfortu. Nasza skóra staje się napięta. Czujemy, że dłonie są szorstkie i niemiłe w dotyku. Problem suchej skóry, bo o nim tutaj mowa, dotyka w szczególności osoby, które narażają dłonie na niekorzystne warunki atmosferyczne, często używają środków dezynfekujących lub pracują manualnie, mechanicznie uszkadzając naskórek. Przyczyn suchej skóry może być jednak znacznie więcej.

Oprócz dyskomfortu związanego z uczuciem suchości – skóra, szczególnie w newralgicznych miejscach takie jak stawy, po prostu pęka. Tworzą się rany, które powodują bolesność. Ten stan suchości skórnej da się niwelować za pomocą właściwej pielęgnacji. Z problemem suchej skóry często oprócz warunków atmosferycznych, czy też specyfiki pracy wiąże się także genetyka. Każdy człowiek bowiem ma określony typ skóry – tłusty, mieszany, normalny, wrażliwy, suchy etc. Wybór odpowiedniego kosmetyku powinien być zawsze podyktowany tym, co najlepiej sprawdza się dla naszego ciała. W pielęgnacji warto więc postawić na sprawdzone kosmetyki z serii Indigo Home Spa, zwłaszcza, gdy oprócz troski o kondycję dłoni, zależy Wam również na pięknym zapachu.

Sposób na suchą skórę?

W pielęgnacji suchej skóry warto postawić na kremy do rąk tworzące na powierzchni tzw. film, który zapobiega bezpośredniemu oddziaływaniu niekorzystnych czynników.  Na bardzo suche dłonie polecamy masaż z użyciem maseł shea z serii Indigo Home Spa. Po takim zabiegu, skóra dłoni nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale także zjawiskowo pachnieć. Jeżeli szukacie kosmetyku do pielęgnacji rąk, z którego możecie korzystać na co dzień polecamy waszej uwadze serię kremów do rąk Indigo. Cieszcie się wyjątkowymi aromatami zamkniętymi w takich zapachach jak Seventh Heaven, Bloom Gold, czy też Drama Queen. Zaletą kremów do rąk z serii Indigo Home Spa jest także ich duża pojemność. Opakowanie mieści w sobie 300 ml kosmetyku – dzięki czemu możecie cieszyć się nim przez dłuższy czas.

Ciesz się piękną skórą rąk, dzięki luksusowej pielęgnacji Indigo Home SPA. W końcu zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety!

Tagi
Paznokcie na wiosnę – pomysły na wiosenne hybrydy

Paznokcie na wiosnę – pomysły na wiosenne hybrydy

Inspirujące zdobienia paznokci hybrydowych z wykorzystaniem pyłków

Inspirujące zdobienia paznokci hybrydowych z wykorzystaniem pyłków