5.5.2022
Efekt kamienia na paznokciach - jak go uzyskać?
Zdobienia paznokci

Efekt kamienia na paznokciach - jak go uzyskać?

by Indigo Nails
4 min. czytania

Zdobienia, w których królują kamienie na paznokciach, od kilku sezonów cieszą się dużą popularnością. Nasza instruktorka - Katarzyna Glińska - pokazuje w najnowszym VLOG-u, że takiej stylizacji nie należy się obawiać! Przyjrzyj się z bliska, jak pracować pędzlem, by Twój efekt kamienia na paznokciach prezentował się nienagannie. Dowolnie miksuj kolory oraz ozdoby i wyróżnij swoje prace z tłumu. W końcu charakterystyczny look najlepiej sprawdzi się w nadchodzącym sezonie urlopowym! Twoje Klientki chętniej wybiorą niebanalne zdobienia, a Ty zaproponujesz im ultramodny Stone Effect! My przygotowaliśmy 3 stylizacje - odtworzysz je z nami? Chwyć za pędzel i działaj - powodzenia!

Paznokcie kamienne - czym je wykonaliśmy?

Sprawdź, z czego korzystała nasza instruktorka, aby wykonać swoje stylizacje - odtwórz jej look lub postaw na coś zupełnie innego. Pamiętaj jedynie o mokrej warstwie Aqua Gelu na paznokciach. Efekt kamienia wykonasz wtedy w okamgnieniu.

Oto pełna lista produktów, którą wykorzystaliśmy we VLOG-u:

Efekt kamienia na paznokciach wiąże się u nas z prawdziwą feerią barw i ozdób. Zobacz, jakie skarby kryją Twoje salonowe półki - dzięki nim wykreujesz swoje własne, autorskie zdobienie.

Efekt kamienia - kogo zachwyci?

Kamienie na paznokciach - mimo że wyglądają spektakularnie - są naprawdę banalnie proste w wykonaniu. Od tego typu zdobień mogą zaczynać również początkujące stylistki, które dopiero odkrywają sekrety wielobarwnego świata Nail Artu. Takie looki warto pokazywać również Klientkom w pracy salonowej. Po pierwsze - szybka praca, po drugie - zachwycające wykończenie - temu nikt się nie oprze!

Z efektem kamienia na paznokciach (czy też marmurku) polubisz się również wtedy, jeśli symetryczność nie jest Twoją mocną stroną. Nie musisz prowadzić bardzo dokładnych, równych linii - w przyrodzie przecież nic takie nie jest, a nam zależy na jak największej naturalności.

Paznokcie z efektem kamienia - protipy ułatwiające pracę

Powiedzieliśmy już, że z paznokciami kamiennymi poradzi sobie nawet początkująca stylistka. Aby zdobienie zachwycało, trzeba pamiętać jednak o jego prawidłowym wykonaniu. Co musisz mieć na uwadze, jeśli chcesz zabrać się za stworzenie oszałamiającego Stone Effect?

W naszym VLOG-u wyjaśniamy między innymi, dlaczego warto korzystać ze starego pędzelka. Tłumaczymy również, jak pracować z Aqua Gelem. Jeśli na co dzień zajmujesz się stylizacją paznokci, w swoim salonie powinnaś mieć jego przynajmniej jedną buteleczkę. Wykorzystasz go do:

  • pracy metodą mokre na mokre;
  • półprzezroczystych zdobień;
  • laserunku i cieniowania.

Fanki nail artu pokochają też kolory półtransparentne z kolekcji Glass, które posłużyły nam do stworzenia kamieni na paznokciach. Te lakiery sprawdzą się doskonale do różnorodnych zdobień - połączysz je z innymi kolorami, wykonasz wielobarwne ombre, ukryjesz pod nimi pyłki i efekty. Poznaj również sposób na inne efektowne, transparentne zdobienie - pisaliśmy o nim na blogu!  

Oprócz tego do pracy wybraliśmy niezastąpioną Whitemin Base. To baza, która świetnie prezentuje się solo i tworzy podkład dla neonowych i pastelowych kolorów - nie pozostawia smug, przepięknie podbija odcień wybranych lakierów hybrydowych i… pozwala na kilkumilimetrowe wydłużenie wolnego brzegu. To jeden z tych kultowych produktów, który powinna mieć pod ręką nie tylko każda fanka zdobień, ale też miłośniczka stylizacji utrzymanych w wakacyjnej kolorystyce!

Efekt kamienia na paznokciach, który proponuje Katarzyna Glińska, oczarowuje! Znalazło się tu miejsce dla błyskotek, pięknie zestawionych kolorów i matowych wykończeń. Te trzy zdobienia pokazują, że nawet bardzo wyraziste stylizacje wciąż mogą wyglądać szykownie! My to uwielbiamy!

Pomysł na wiosenną stylizację? Kwiaty na paznokciach!

Pomysł na wiosenną stylizację? Kwiaty na paznokciach!

Fale na paznokciach - postaw na szybkie zdobienia

Fale na paznokciach - postaw na szybkie zdobienia